Čištění fotovoltaických a solárních panelů

Již od roku 2009 zabezpečujeme komplexní čistící servis solárních panelů. Vyčistili jsme stovky tisíc metrů FV panelů. S čištěním elektráren máme bohaté zkušenosti. Navíc jsme schopni díky našemu vybavení a zkušenému personálu čistit i střešní elektrárny.

Pokles efektivity panelů díky zašpinění se pohybuje v řádu procent. Díky umytí jsou panely navíc ošetřeny antistaticky, tudíž je jejich samočistící schopnost zvýšená. 

Rozdíl produkce panelu umytého a neumytého je nejvíce znatelný po deštích, kdy persistentní nános na neumytých panelech nemůže déšť smýt, ale na antistaticky ošetřených panelech se špína neudrží.

 

Proč čistit solární panely?

 

Systém PURAQLEEN®, který máme k dispozici, umožňuje čištění fotovoltaických panelů.  Ekologickým způsobem je zbavíme všech běžných nečistot, a to i v méně dostupných místech. Speciální čištění fotovoltaických a solárních panelů je nutné, protože vítr a déšť odnesou jen část znečištění a na modulech se usadí další prach. To vytváří trvalou situaci znečištění  a samoočista bez péče vlastníka nemůže existovat. 

Systém PURAQLEEN® – levně, snadno, ekologicky.
Umožňuje provést ekologické čištění solárních systémů a přinést úspory energie. Znečišťující látky se hromadí v průběhu času ve vrstvách na FV modulech a mohou tak výrazně snížit očekávaný přínos. Naše čištění představuje nejjemnější, nejšetrnější způsob a umožňuje zachovat životnost a výkon FV modulů.

Systém PURAQLEEN® funguje na principu iontové výměny – ve filtrační nádrži probíhá složitý proces, při kterém se voda zbavuje minerálů.
Voda zbavená minerálů má několik vlastností, které z ní dělají "chemii 3. tisíciletí". Po vyschnutí nezanechává na ploše žádné stopy. Při mytí ploch má tendenci do sebe zpět minerály nasávat. Její mycí schopnosti jsou proto vysoké, zejména pro biologickou špínu (ptačince, mušince, apod..).

V kombinaci s karbonovými a titanovými tyčemi dokáže systém PURAQLEEN® tuto vodu zbavenou minerálu dovést běžně až do 20ti metrové výšky.
V extrémních případech lze dosáhnout až do 30ti metrů. Ušetříte tak náklady za vysokozdvižnou plošinu, horolezce a další drahé služby. PURAQLEEN® tak umožní mýt levněji. Pro zvýšení efektivity čištění je možné použít chemických prostředků.

 
Víte, že znečištěné solární panely mohou ztratit až 22% své účinnosti? Nechte svou investici pracovat na plný výkon.
 

Doporučení výrobců

Většina výrobců solárních panelů doporučeje čištění každých 6 až 10 měsíců. Z našich praktických zkušeností doporučujeme čištění zařízení alespoň 1 za rok.

 

Galerie